Rodzaje Wesel

Zapewne zastanawiacie się, jak powinno wyglądać Wasze wymarzone przyjęcie weselne? Aby ułatwić wybór, prezentujemy przykładowe formy i style przyjęć:

 

  • Przyjęcie weselne typu bankietowego.

Jest to rodzaj całonocnej zabawy, częstym elementem tego typu przyjęć są okrągłe ośmio- lub dwunastoosobowe stoły z oznaczonymi winietkami miejscami dla gości. W czasie przyjęcia dominują serwowane w odstępach czasu dania. Dostępne są w formie bufetów candy bary. Dodatkową atrakcję mogą stanowić serwowane drinki. Oprawa muzyczna bankietu oparta jest o muzykę na żywo lub DJ. Typowe zabawy weselne ograniczają się do rzutu welonem lub muchą, lub wcale nie występują. Przyjęcia bankietowe mogą zostać uatrakcyjnione poprzez rożnego rodzajów pokazy, występy.

 

  • Tradycyjna biesiada.

Podobnie jak w przypadku przyjęcia bankietowego, zabawa biesiadna trwa całą noc. Najczęściej odbywa się przy prostokątnych stołach, ustawionych w rożnych konfiguracjach. Goście przeważnie mają dowolność wybrania miejsca. W trakcie wesela podawane są trzy lub cztery posiłki, natomiast na stołach dostępne są przekąski, ciasta i owoce. Wiodącymi alkoholami na takim weselu są wódka, piwo, wino. Zabawę prowadzi zespół z wodzirejem, który zachęca gości do biesiady, zabaw. Kluczowym punktem zabawy są oczepiny oraz degustacja tortu.

 

  • Przyjęcie w plenerze – Garden Party.

Przyjcie to odbywa się często w formie łączącej elementy przyjęcia na stojąco i bankietu. Odbywać się może w ogrodzie, np. domu prywatnego bądź obiektów takich jak dworek, dom weselny itp. Na przestrzeni ogrodu rozstawione są namioty, parasole, altany, pod którymi zaaranżowane są bufety, parkiet do tańca, miejsca do siedzenia. Jedzenie najczęściej podane w formie w bufetu, a alkohol serwowany jest przez kelnerów. W tego typu przyjęciach często towarzyszy oprawa muzyczna w formie uzależnionej o stylu wesela oraz atrakcje, takie jak: pokaz fajerwerków, świateł, pokazy barmańskie, pokazy tańca.

 

  • Uroczysty obiad/ kolacja.

Kilkugodzinny obiad lub kolacja dla niedużej liczby gości. Przyjęcie najczęściej organizowane jest w restauracji przy jednym wspólnym, bądź kilku osobnych stołach. Podczas przyjęcia serwowany jest trzydaniowy, czterodaniowy ciepły posiłek, zakończony deserem. Część taneczna imprezy raczej rzadko występuje.

 

  • Koktajl party.

Jest to trwające około dwóch godzin przyjęcie. Najczęściej odbywa się na stojąco, zorganizowane od razu po ślubie. Serwuje się na nim przeważnie zimne przekąski i napoje, wznosi toast szampanem. Tego typu przyjęcie może pojawić się po ślubie cywilnym.

 

Przyjęcia weselne mogą być organizowane w różnym stylu, czy motywie przewodnim.

Najczęściej pojawiającymi się motywami, są:

  • Wesela w stylu rustykalnym;
  • Wesela boho;
  • Wesela vintage;
  • Wesela glamour.

I wiele innych, dlatego konsultanci WeddingRush pomogą Wam wybrać ten odpowiednio dopasowany do Waszych preferencji.